Svatební focení

svatební fotografie ve fine art stylu

Svatební focení je velmi náročná disciplína. I přesto fotograf nesmí udělat chybu a vše musí vyjít na jedničku. Pokud se rozhodnete, svěřit se do mých rukou, budu se snažit vás nezklamat a nadělit vám hromadu krásných fotek. 

Časté otázky

01 | V čem se vaše práce liší od ostatních fotografů?

Rozhodl jsem se jít trošku proti proudu. Už jsem byl přesycen svatebními fotkami v hnědém a tmavém stylu. Přesně v té době jsem objevil kouzlo  “fine art” svatební fotografie. Jednoduchá pozadí, kde nic neruší, světlé odstíny a jemná barevnost s důrazem na bílou, tak bych momentálně charakterizoval své fotky. Tento styl , který k nám přišel ze zahraničí, si už pomalu i u nás našel své místo. Fine art svatební fotografové se opět vracejí k focení na klasický film, případně používají jak analog, tak digitál. Díky tomu dostávají fotografie své nesporné kouzlo plné přirozeného světla.

02 | Jak a kdy si vás zarezervovat na nafocení naší svatby?

Nejčastěji začínají novomanželé plánovat svatbu rok dopředu. Což je také vhodný čas mě oslovit. Pokud se rozhodnete na poslední chvíli, nemusíte zoufat. Není vyloučeno, že i tak budu mít volný zrovna váš termín. Stačí si o informaci napsat.

03 | Plánujete si s budoucími páry schůzku ještě před svatbou?

Určitě. Většinou k tomu dochází cca měsíc před svatbou, kdy i vy už máte jasno, jak bude váš svatební den vypadat. Pokud vám svatbu zařizuje svatební agentura nebo svatební koordinátorka, tak určitě bude na schůzce také přítomná. Pokud nás dělí mnoho kilometrů a nebudeme se moci sejít osobně, lze využít online komunikačních kanálů.

04 | Co když nebude hezké počasí?

Tohle si asi nikdo z nás nepřeje, ale přírodu moc neovlivníme. Je to další věc, kterou řešíme na předsvatební schůzce. Některé lokace nabízejí zajímavé interiéry, kde je dostatek denního světla. Pokud tato možnost není, lze jít vyfotit přímo do deště. Nebo můžeme párové fotky novomanželů odložit na jiný den, tak jak je to běžné v zahraničí.

05 | Jak dlouho po svatbě budeme čekat na fotky?

Vždy se snažím odevzdat fotky do 2-4 týdnů. Pokud budete chtít balíček s fotoknihou a tiskem fotek, může se termín posunout.

07 | K čemu je dobré předsvatební focení?

Je to můj první osobní kontakt s budoucími novomanžely (pokud se nesejdeme u podpisu smlouvy). Společně vybereme místo focení. Jednak tím poznáte, jakým způsobem pracuji a pokud nemáte žádné zkušenosti z focením, tak se naučíme pár triků, aby vaše svatební fotky byly na jedničku. Navíc ve svatební den nebudete mít přede mnou takový ostych a fotky budou mnohem uvolněnější. Takto vzniklé fotky můžete použít na váš svatební web, svatební noviny, nebo svatební oznámení.

06 | Máme svatbu v zahraničí, můžete přijet i tam?

Zcela určitě! Miluji svatby v zahraničních destinacích a styl kterým fotím se výborně hodí do jemných barev přímořských lokací nebo zámeckých resortů ap. Neváhejte mě kontaktovat a dohodnout podrobnosti.

08 | Co si na takové předsvatební focení vzít?

Ať už jde o předsvatební , párové, rodinné, nebo těhotenské focení, doporučuji vybírat oblečení v příjemných světlých barvách. Bílé, bledě modré, světlé růžové ap, které při úpravách mých fotek nejlépe vyniknou. Někdy je méně více. Další detaily dořešíme v mailové komunikaci.

 Představa svatebního párového focení pro nás byla malým utrpením, kterou Michal přetvořil v krásně strávené odpoledne. Profesionalita během společného svatebního focení a absolutní neviditelnost během večerní zábavy nám zajistila ty nejautentičtější vzpomínky. Michalův cit pro detail, odpovědnost, spolehlivost v kombinaci s pohodovou povahou a trpělivostí je kombinace, která by na žádné svatbě neměla chybět. Moc děkujeme ♥️

Kristýna & Radek

 S Michalem jsem se potkala na svatbě mého bratrance a už tam jsem věděla, že jednou chci, ať fotí i tu naši svatbu. Před svatbou jsme stihli ještě dvě focení a vždy to dopadlo na jedničku. V den svatby byl Míša úžasný, vůbec jsme o něm nevěděli, zorganizoval si to jak potřeboval a manžel říkal, že se cítil, jak kdyby nás fotil náš kamarád. Míša má velmi přátelský přístup, je to usměvavý člověk, ale je to hlavně nejpreciznější člověk, co znám. Nemohla jsem si přát lepší svatební fotky a tak krásné vzpomínky. Nejlepší na tom bylo to, že jsme svatební fotky dostali cca 10 dnů po svatbě! Jsme šťasní, že jsme si vybrali pro náš Den D právě Michala. Celá spolupráce probíhala na jedničku včetně bleskové komunikace. Doufám, že se s Míšou zase někdy setkáme u prima focení, jelikož s ním to ani jinak nejde. Daniela a Michal Bergerovi

Daniela & Michal

 Ahoj Michale,
chtěli bychom ti moc poděkovat za tvůj přístup, veselou náladu během předsvatebního focení i svatebního dne a především za velice dobře a kvalitně odvedenou práci. 🙂
Jsme ze svatebních fotek tak moc nadšení, že se s nimi chlubíme, kde jen můžeme. A když pak nejen od našich rodin, přátel a známých slyšíme, jak jsou naše fotky nádherné a že ještě hezčí neviděli, to naši radost vždycky znásobí. Ještě jednou ti mnohokrát za všechno děkujeme a všem tvé služby jednoznačně doporučujeme! 🙂

Liliana & Lukáš

Reference

chcete více informací?

Napište mi a probereme to osobně nebo online

M
K

Sledujte mě také na instagramu


Copyright 2022